بنر EWOT - دکتر علی تارات

EWOT چیست؟

طب ورزشی به نام اکسیژن درمانی برای افزایش تمرین O₂E₂ (Oxygen Enhanced Exercise) نامیده می شود. مبانی اکسیژن درمانی با ورزش نزدیک یک قرن است بوسیله دکتر مانفرد آردن از سال ۱۹۳۲ در آلمان برای ورزشکاران حرفه ای و به عنوان کمک درمان برای صدمات ورزشی و عروقی و حتی در بیماران ریوی، مغزی و قلبی مورد آزمایش قرار گرفته و اثرات آن بر ورزشکاران حرفه ای به گونه ای است که مانند دوپینگ کردن با داروست. جایزه نوبل ۱۹۳۱ را دکتر واربرگ Dr.Warberg برای اثبات این نظریه اغلب سرطان ها در محیط هایی که کمبود اکسیژن مزمن (Chronic Oxygen Starving) دارند، رشد می کنند گرفت. او نشان داد که افرادی که در ارتفاعات و هوای سالم و تحرک ریوی کافی برخوردارند کمتر از جمعیت شهرنشین دچار سرطان می شوند و امروزه انواع روش های اکسیژن درمانی در سرطان های مختلف جهت درمان یا کاهش عوارض درمان در سراسر جهان استفاده می شود.

logo-ewot-dr-alitarat
ewot - دوچرخه سواری ثابت همراه با اکسیژن درمانی

روش درمانی EWOT

روش اکسیژن درمانی با ورزش EWOT در واقع تجویز اکسیژن با غلظت بین ۴۵-۷۵ % و با جریان بیش از ۶_۸ lit/min و گاهی تا ۱۴ lit/min انجام می شود. در این روش مراجعه کننده پس از انجام معاینات لازم از جمله تست عملکرد ریه PFT₎₎ Pulmonary Function Test و معاینات پزشکی لازم ، تحت درمان با O₂E₂ قرار می گیرد.

بهترین روش شناخته‌شده بادی‌فیتنس در سال ۲۰۱۷

۱۵ دقیقه ورزش به روض EWOT
برابر است با یک ساعت ورزش سنگین

مزایای استفاده از EWOT در طب

 1. به طور کلی EWOT موجب افزایش انرژی، کاهش التهاب و بهبود کیفیت و کمیت خواب می‌شوند.
 2. افزایش ضریب اشباع هموگلوبین از اکسیژن، افزایش قابل توجه اکسیژن محلول در پلاسما و تمام مایعات میان سلولی و درون سلولی که حدود ۷۰% وزن بدن انسان را تشکیل می دهند.
 3. آزمایشات نشان می دهد میزان جذب پروتئین ماهیچه ای به نام میوگلوبین Myoglobin که مانند هموگلوبین کار می کند باعث اشباع ذخایر ماهیچه ای از اکسیژن می گردد.
 4. در سالهای اخیر تأثیرات ضد پیری Anti-aging روش اکسیژن درمانی با ورزش مورد علاقه متخصصین طب ورزشی و طب فیزیکی و توانبخشی قرار گرفته است. زیرا امروزه بهترین روش جلوگیری از پیری را اکسیژن درمانی با ورزش می دانند.
 5. اکسیژن درمانی با ورزش O₂E₂ در این مرکز تا ۲۰ lit/min نیز قابل انجام است که البته مربوط به ورزشکاران حرفه ایی است و بطور سریعی سطح اکسیژن تمام بدن را بالا می برد و طبیعی است که تأثیرات آن بر هر ارگان و سلولی بهتر شدن عملکرد آن سلول است . در روش اکسیژن درمانی با ورزش EWOT میزان کالری مصرف شده همراه با EWOT حداقل ۴۰% بیشتر از تمرین بدون اکسیژن است و لذا یکی از مؤثرترین و سالم ترین روش های کاهش وزن است.
 6. ایجاد گردش خون بهتر و سطح اکسیژن بالاتر باعث می شود که روش اکسیژن درمانی با ورزش EWOT به عنوان بهترین روش درمان بیماری های خود ایمنی و افراد دارای پیوند اعضاء برای جلوگیری از صدمات سیستم ایمنی بدن به بدن خود فرد باشد. در تمام تحقیقاتی که از نیم قرن پیش در جهان برای درمان طیف گسترده ایی از بیماری ها با روش EWOT اکسیژن درمانی با ورزش انجام شده اثار مذکور در زیر در ۱۰۰% موارد گزرش شده است.
  1. اثر ضد پیری Anti- Ageing Effect به دلیل از بین بردن کمبد اکسیژن درون سلولی (میتوکندری)
  2. کاهش وزن و توازن بدنی Body Fitness به دلیل افزایش ۴۰% در متابولیسم بدن (تولید ATP )
  3. افزایش توان فیزیکی PERFORMANCE PROMOSSION هر فرد متناسب با شرایط قلبی- ریوی فرد.
مزایا استفاده از EWOT

مزایای دیگر استفاده از EWOT

 • سندرم خستگی مزمن chronic Fatigue Syndrome
 • فیبرومیالژیا Chronic Fibromyalgia
 • انواع بیماری های مربوط به اختلالات ایمنی مانند ام.اس و پسوریاسیس PSORIASIS
 • آنفولانزا FLU و انواع بیماری های ویروسی مثل انفولانزای مرغی N1H5 و سرماخوردگی های ویروسی
 • اختلالات عروقی قلبی CAD
 • نارسایی عروقی مغزی CVA
 • اختلالات روانی ، استرس ، دوقطبی و آلزایمر
 • درمان عوارض پس از شیمی درمانی
 • بیماری های شبکه ای چشم CRA و اختلالات فشار چشم Glaucoma (آب سیاه) و کاهش عوارض بیماری دیابت بر چشم ، کلیه و عروق اندام تحتانی Microvassculopathy